Nová pozorovací sezona 2023

Vážení zájemci o pozorování noční oblohy.

Jako s každým březnem i letos opět po zimní přestávce otevíráme hvězdárnu pro veřejnost podle běžných návštěvních hodin, které ovšem pro letošní rok mírně upravíme v letních měsících (v tuto chvíli se změna ještě neukazuje). Samozřejmě pořád platí, že hvězdárna bude otevřena pouze při zcela jasné obloze a ve spornějších případech budeme o (ne)otevření informovat v aktualitách zde na stránkách.

Pro dnešní den (3. 3. 2023) to zatím vypadá, že večer otevřeme, ovšem vzhledem k Měsíci, který bude vysoko na obloze a také potenciální částečné oblačnosti, která se na předpovědních modelech zatím ukazuje, vám budeme moci ukázat pouze nejjasnější objekty a pozorování tedy bude velmi omezené co do možností.

Navíc má venkovní teplota spadnout až k nějakým -4°C, což pozorování také značně stíží a extrémně teplé oblečení více než doporučujeme.

Dále, vzhledem ke zdravotnímu stavu je možné, že se dnešní pozorování nakonec konat nebude. Dáme vědět zde nejpozději dvě hodiny před oficiálním začátkem pozorování.