Pozorování pro veřejnost

Hvězdárnu najdete podle popisu na této stránce.

Vstupné je dobrovolné.

Pozorování pro veřejnost se koná každý PÁTEK po setmění (jen za jasné oblohy) a to podle následujícího harmonogramu (prosíme návštěvníky, aby výše uvedené časy respektovali):

Návštěvní hodiny

Upozornění: vzhledem k tomu, že hvězdárna je umístěna na poměrně větrném kopci, doporučujeme návštěvníkům, zvláště pak dětem, teplé oblečení a to i v letních měsících.

Objednávat předem prosíme hlavně v případě skupin osob o počtu větším, než 10.

Žádosti o zvláštní akce mimo páteční večery jsme kvůli personálním záležitostem a také kvůli faktu, že jsme pouze dobrovolná skupina nadšenců, kteří mají během týdne běžnou práci, nuceni v naprosté většině odmítat.

Technická poznámka: nejméně vhodné období k návštěvě hvězdáren je při úplňku Měsíce, v tomto období je totiž obloha přesvětlena svitem Měsíce, tudíž nejsou vidět žádné slabé objekty hlubokého vesmíru, a ani na samotném Měsíci nejsou viditelné v podstatě žádné plastické útvary.

V zimním období je hvězdárna zavřena z důvodu špatné přístupnosti, ale v případě příznivého počasí a jasné oblohy může být otevřena – o tomto bychom informovali v aktualitách.