Úvod

Vítejte na stránkách Spolku Hvězdárna Olomouc (dále jen SHO).

Tyto stránky se věnují popisu činnosti hvězdárny Josefa Sienela v Lošově a také činnostem a struktuře SHO, který tuto hvězdárnu spravuje. Stránky jsou strukturované do dvou částí:

  • v části první můžete najít informace o Hvězdárně Josefa Sienela v Lošově (např. jak se na ni dostanete) a, mimo jiné, o návštěvních hodinách pro veřejnost, během kterých pravidelně pořádáme pozorování noční oblohy, o zajímavých úkazech, které lze na obloze očekávat a můžete si projít i reporty z pozorování pro veřejnost, abyste věděli, co Vás při takové návštěvě může čekat. V případě, že předpověď počasí ukazuje nejasnou situaci, dáváme v aktualitách až dva dny dopředu vědět o tom, jak to s pozorováním pro veřejnost vypadá a jestli se bude či nebude konat a také zde dáváme vědět o mimořádných událostech na obloze a ohledně činností SHO.
  • Ve druhé části pak najdete informace o činnostech, cílech, členské základně apod., Spolku Hvězdárna Olomouc.

Upozorňujeme, že všechny položky v navigačním menu stránek jsou aktivní a slouží jako odkazy na stránky, tedy i položky v menu, které se dále rozbalují. Pro lepši orientaci na našich stránkách můžete využít také tuto Mapu stránek.